O bieganiu z górskiej perspektywy.

Suunto 9 Peak - aktualizacja 2.20.28

Suunto nie zwalnia tempa i wprowadza kolejną w tym roku aktualizację oprogramowania do swoich zegarków. W niniejszym wpisie będzie o nowościach programowych, a zdecydowanie jest o czym pisać.


W ostatnich miesiącach Suunto rozpędziło się nie na żarty 😉. Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy dostaliśmy kolejną już, konkretnie trzecią, aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Jesienny update (2.18.18) wprowadził między innymi, możliwość sterowania multimediami z poziomu zegarka. Styczniowe wydanie (2.19.42), nie przyniosło dużych zmian, ale wprowadziło kilka istotnych usprawnień i naprawiło kilka błędów m.in. problemy z systemem Galileo. Minęło raptem dwa miesiące, a my dostajemy kolejną aktualizację z konkretnymi nowościami. To  bardzo dobra wiadomość, bo niestety Finowie muszą gonić konkurencję, która na przestrzeni ostatnich lat trochę im odjechała.

Co nowego?

  • Po kilku latach oczekiwania, wersja układowa 2.20.28 wprowadza możliwość synchronizacji złożonych interwałów 😱. Chciałby się powiedzieć: "w końcu!", ale tak na prawdę SuuntoPlus Guides, bo tak nazywa się ta nowość, to coś znacznie większego. Dokładny opis wymaga chyba osobnego wpisu, ale w skrócie można powiedzieć, że za pomocą SuuntoPlus Guides dostajemy możliwość przesyłania na zegarki Suunto zaplanowanych treningów z różnych platform treningowych takich jak: TrainingPeaks, Nolio, AIENDURANCE, Intervals.icu. Więcej o SuuntoPlus Guides już wkrótce w osobnym wpisie.

  • Kolejna nowość dotyczy wkaźnika VO2 max, który został zoptymalizowany nie tylko pod bieganie w terenie, ale i pozostałe treningi, które rejestrują podejścia i zejścia

  • Ponadto od teraz zegarki Suunto (tylko Suunto 9 Peak) będą wykrywać, czy znajdują się na nadgarstku. Jeżeli sprzęt nie wykryje, że znajduje się na ręku nie będzie próbował mierzyć tętna, co na pewno pozytywnie odbije się na żywotności baterii.

  • Kolejne usprawnienie również odnosi się do pomiaru tętna i dotyczy ono zapamiętania opcji aktywacji nadgarstkowego pomiaru tętna dla wybranych aktywności.

  • Dodatkowo naprawione zostały liczne błędy, o których jednak producent konkretnie nie informuje.

Suunto ponownie udowadnia, że premiery sprzętowe to dopiero początek życia ich urządzeń. Wspomniana aktualizacja trafia nie tylko do najnowszych modeli, ale również do kilkuletnich sprzętów z każdej półki cenowej. Taką politykę lubimy 👏. Pisałem już to ostatnio, ale powtórzę raz jeszcze - oby tak dalej 🔺Suunto 👍.

 

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com