O bieganiu z górskiej perspektywy.

Suunto 9 Peak - aktualizacja 2.19.42

Z końcem stycznia firma Suunto wydało nowe oprogramowanie dla swoich zegarków oznaczone numerem 2.19.42. Zobacz jakie zmiany wprowadza nowa wersja aplikacji.


Jesienią w raz z wydaniem aktualizacji w wersji 2.18.18, otrzymaliśmy kilka nowych, znaczących nowości w oprogramowaniu zegarków Suunto. Przede wszystkim dostaliśmy opcję sterowania multimediami oraz możliwość wysyłania wstępnie zdefiniowanych odpowiedzi z zegarka. Wersja 2.19.42 nie przynosi spektakularnych nowości, ale wprowadza kilka istotnych udogodnień.

Co nowego?

Pierwszą nowością, o której chciałbym wspomnieć, jest możliwość dodawania i usuwania z zegarka wybranych aplikacji SuuntoPlus. Dotychczas, wszystkie dostępne apki SuuntoPlus mieliśmy dostępne w menu zegarka, więc za każdym razem musieliśmy przewijać całą listę dodatków. Teraz wybrane aplikacje SuuntoPlus możemy aktywować/dezaktywować w aplikacji mobilnej, dzięki czemu listę dostępnych rozszerzeń możemy spersonalizować pod własne potrzeby.

Drugą nowością jest możliwość pomiaru tlenu we krwi w czasie monitorowania snu. Ta nowość dostępna jest wyłącznie dla zegarków Suunto 9 Peak (tylko ten model posiada odpowiedni czujnik). Do tej pory pomiar tlenu we krwi możliwy był wyłącznie na żądanie, teraz możemy włączyć ten parametr przy pomiarach tętna wykonywanych w czasie monitorowania snu.

Kolejną nowością funkcyjną jest możliwość uruchomienia ćwiczenia bezpośrednio z menu nawigacyjnego. W wybranych sytuacjach wygodne i szybkie, bez konieczności przeklikiwania się przez całe menu.

Usprawnienia i poprawki

To tyle jeżeli chodzi o nowe funkcje. Jeżeli chodzi o usprawnienia i poprawki błędów to warto wspomnieć, że to od teraz dla trybów sportowych związanych z chodzeniem np. wędrówki, spacery, trekking etc. domyślnie będą miały włączony profil wysokościowy. Zmiany doczekają się też powiadomienia wyświetlane z telefonu. Od teraz lista powiadomień na zegarku będzie "czyszczona" po upływie 48 godzinach. Zmieniono też algorytm związany z wznoszeniem, który teraz będzie odświeżał wartości co metr.

Jeżeli zaś chodzi o błędy to udało się poprawić zużycie baterii w trybie czasu, naprawiono wskazania kadencji, które czasami wyświetlały błędne dane. Naprawiono też problem, który pojawiał się przy wykorzystaniu danych satelitarnych z systemu Galileo. Informowałem o tym, we wcześniejszych wpisach.

Jak widać zmiany nie są rewolucyjne, a raczej ewolucyjne. Cieszy fakt, że producent regularnie poprawia oprogramowanie swojego sprzętu. Warto tutaj dodać, że część z powyższych poprawek wyszła z inicjatywy samych użytkowników. Oby tak dalej 🔺Suunto 👍.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com