O bieganiu z górskiej perspektywy.

Madera - trekking na trasie MIUT

Maderska przygoda dobiegła końca. Wszyscy wrócili, choć nie całkiem zdrowi, ale szczęśliwi i wbrew pozorom wypoczęci. Choć mam tu na myśli głównie wypoczynek psychiczny, bo ta mini wyprawa dała nam trochę w kość. Krótkie podsumowanie tej przygody przeczytasz w tym wpisie.O planach na wyjazd mogliście już przeczytać w zapowiedziach Madera - reset. Generalnie naszym celem był trekking po trasie Madeira Island Ultra Trail - czyli biegu z cyklu Ultra-Trail World Tour, corocznie rozgrywanego na wyspie.
źródło: www.miutmadeira.com

Trasa biegu zaczyna się w miejscowości Porto Moniz w zachodniej części wyspy i biegnie praktycznie przez całą wyspę na wschód kończąc w Machico. Całość to ponad 115 kilometrów i ok. 7200 m przewyższenia. Trzeba tutaj zaznaczyć, że szlak ten prowadzi po głównych atrakcjach wyspy i w przeważającej części poprowadzili po ścieżkach turystycznych lub bezdrożach omijając w znacznej mierze drogi asfaltowe.

źródło: www.miutmadeira.com

Ostatecznie udało się nam pokonać ok. 90 km trasy i ponad 6500 m przewyższenia. Niestety, aby dotrzeć do mety zabrakło nam jednego dnia. Dlaczego się tak stało oraz o naszych przygodach podczas tego trekkingu napiszę jednak w pełnej relacji. Teraz zdradzę tylko, że Madera ponownie nas zaskoczyła 😉 Do usłyszenia!

1 komentarz:

  1. Trekking na trasie MIUT zdecydowanie polecamy! Aczkolwiek trzeba pamiętać, że należy się do niego sprzętowo też dobrze przygotować.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com