O bieganiu z górskiej perspektywy.

Co robić podczas biegania?

Tytuł może się wydać dziwny, ale niejednokrotnie idąc biegać zastanawiałam się co ja mam podczas tego biegania robić. Sport polegający na przebieraniu nogami z mojego punktu widzenia był bardzo nudny. Co zatem robić podczas biegania?


Zanim poznałam różne sposoby trenowania (szybciej, wolniej, pod górę i w dół) to idąc się przebiec potrzebowałam albo towarzystwa, albo słuchawek z muzyką. Oba rozwiązania mają plusy i minusy. Wiadomo, jeśli chodzi o towarzystwo, potrzebny jest ten sam czas, to samo tempo, zbliżony dystans i to samo miejsce biegania. Tyle czynników sprawiło, że właściwie udało mi się to tylko kilka razy 😉. Co do słuchawek - to ja mam jakieś dziwne uszy... naprawdę! Przez kilka lat testowałam wiele słuchawek i zawsze mi coś nie pasowało i potem uszy mnie bolały. Albo od pierwszej minuty, albo od 5-tej 😉. Po wielu latach sprezentowane słuchawki okazały się idealne! Ale o tym innym razem.

Zakładając, że już mamy te idealne słuchawki i idziemy na nudne klepanie metrów/kilometrów to początkowo idealnym rozwiązaniem było dla mnie słuchanie muzyki. Co rusz, gdy w radio/u kogoś usłyszałam ciekawy kawałek dodawałam go do playlisty biegowej. Ale były takie biegi, że więcej czasu spędzałam na klikaniu "next" - bo jakoś mi często coś nie pasowało. Arek słuchał książek - ja próbowałam, ale po 5-ciu minutach odpływałam gdzieś myślami i tak naprawdę było to bez sensu. Gdy usłyszałam o podcastach to długo się wahałam, bo spodziewałam się podobnego rezultatu jak z tymi audiobookami. Ale w końcu się odważyłam 😁 i to był przełomowy moment w mojej "karierze" biegaczki-słuchaczki!

I tu przechodzimy do sedna mojego wpisu - podczas biegania słuchaj podcastów! 😁


Co to jest podcast? Najprościej pisząc to taka audycja radiowa, tyle, że w internecie. Więcej na pewno podpowie Wam Wikipedia, albo sami sprawdźcie korzystając z linków poniżej, gdzie zamieszczam subiektywną listę czterech podcastów do słuchania w czasie biegania.

1. Kropka nad M -  od tego zaczęła się moja przygoda z podcastami. Był (bo obecnie jest w formie Wyjście z Kropki) to podcast Marcina Hinza o triatlonie. I mimo że to kompletnie mnie nie interesowało, bardzo mi się ciekawie tego słuchało. Do tego stopnia, że przesłuchałam wszystkie odcinki - nawet te o pedałach, przerzutkach itp. 😉.
Link do strony: https://ironfactory.pl/category/podcast/

2. Black Hat Ultra - myślę, że Kamila Dąbkowskiego w świecie biegaczy ultra pewnie nie trzeba przedstawiać. Jeśli jeszcze nie słyszeliście tego podcastu zachęcam, bo tu wielu ludzi ultra możecie poznać. I do tego dobry głos Kamila. Do wielu odcinków super mi się biegało. Zarówno w górach, jak i na płaskich terenach Mazowsza. Kamila osobiście można poznać na wielu biegach ultra - my mieliśmy tę okazję podczas Tatra Fest 2020. Pozdrawiam Cię Kamil serdecznie i jeszcze raz dzięki za Twój Podcast.
Link do strony: https://www.blackhatultra.pl/


3. Rozwój Osobisty dla Każdego - na podcast Wojciecha Strózika trafiłam zupełnym przypadkiem. Wiele odcinków zainspirowało mnie do poszukania czegoś innego dla siebie, do rozwoju siebie w jakiś sposób. Kilku gości wśród tych odcinków - to naprawdę wielkie nazwiska, od których można się wiele nauczyć.
Link do strony:
https://rozwojosobistydlakazdego.pl/category/podcast/

4.  Dział Zagraniczny - wielkie WOW! Koniecznie posłuchajcie tego podcastu! Jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu dziennikarskiego Macieja Okraszewskiego. Każdy odcinek bardzo dobrze dopracowany, niezwykle dobrze przygotowany. Jest tu tyle ciekawostek o różnych krajach, historie i związki polityczne, kulturalne itp. i to opowiedzianych w bardzo fajny sposób. Do tego jeszcze rewelacyjny głos prowadzącego, który opowiada o tym co "Polskiego czytelnika nie interesuje". Mnie to niezwykle wciągnęło, niektóre odcinki do tego stopnia, że postanawiałam dorobić jeszcze dodatkowe kółko by dosłuchać do końca odcinka. A! I to rewelacyjne logo podcastu! Zerknijcie 😁.
Link do strony: https://www.dzialzagraniczny.pl/category/podcasty/

A Wy co robicie podczas biegania?

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com