O bieganiu z górskiej perspektywy.

IV Festiwal Biegu Rzeźnika - zapowiedź

Już 30 maja rozpocznie się IV Festiwal Biegu Rzeźnika. Impreza potrwa do 3 czerwca, a tysiące biegaczy będzie rywalizować w biegach górskich na dystansach od 10 do 140 kilometrów. Ekipa Rock&Run również wybiera się w tym czasie w Bieszczady, możecie więc być pewni naszych relacji z tego zakątka Polski.

Podczas festiwalu odbędzie się siedem biegów:
  • Bieg Rzeźnika i Bieg Rzeźnika HardCore
  • VII Rzeźniczek
  • IV Rzeźnik Ultra
  • II Rzeźnik ENIGMA
  • Rzeźnik Sky. Mistrzostwa Polski w UltraSkyrunning
  • Dycha na Jeleni Skok
  • Rzeźniczątko


Rzeźnik Sky to moje kolejne sportowe wyzwaniem na ten rok. Poniżej zamieszczam krótką informację o biegu oraz przebieg trasy wraz z profilem. Trzymajcie kciuki to już za dwa tygodnie!

Informacje o biegu

Nazwa: Rzeźnik Sky. Mistrzostwa Polski w UltraSkyrunning
Data: 2018-05-31; godz. 09:00
Miejsce: Bieszczady, start i meta w Cisnej
Dystans: około 53 km
Suma podbiegów/zbiegów: D+3280 m/D-3280 m
Limit czasu: 10 godzin


Trasa

Trasa biegu prowadzi z Cisnej, początkowo asfaltem (2km), następnie czarnym szlakiem wspinamy się na Łopiennik, czyli pierwsze z sześciu głównych podejść. Następnie czerwonym szlakiem gminnym (ciekawym, chociaż początkowo trudnym technicznie) kierujemy się w kierunku Cerkwi w Łopience, z której ponownie wbiegamy na Łopiennik, jednak tym razem od strony szlaku niebieskiego. Tu czeka nas kolejny zbieg na początku techniczny, następnie drogą szutrową i przez “Pegazową Wolę” przebiegamy do kolejnego podejścia na Hon, z którego czerwonego szlaku dobiegamy na wysokość Osiny, z której zbiegamy w kierunku Żubraczego. Następnie podchodząc po oznakowaniach organizatora przedostajemy się do niebieskiego szlaku na Hyrlatą i tym szlakiem zbiegamy już do Roztok. Stąd czeka nas kolejne strome podejście na najwyższy punkt na trasie Jasło (1153 m n.p.m.). Z Jasła zbiegamy początkowo żółtym szlakiem, później drogą bez szlaku do Przysłupia, skąd rozpoczynamy już ostatnie podejście pod Małe Jasło (1097 m n.p.m.), z którego pozostaje już tylko zbieg czerwonym szlakiem do mety usytuowanej w Cisnej w pobliżu stadionu Orlika.

Więcej o
Rzeźniku Sky oraz pozostałych biegach przeczytacie na stronie www.biegrzeznika.pl

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com