O bieganiu z górskiej perspektywy.

Kanfor FOLD

Kiedy większość sklepów próbuje przekonać nas o konieczności posiadania wymyślnych okularów do asekuracji, pisanie o zwykłej czapce z daszkiem może wydawać się anachronizmem. Jestem jednak zdania, że ta bejsbolówka zasługuje na krótki wpis.

Informacje ogólne

Nazwa: KANFOR FOLD
Materiał: Poliamid Climazone
Rozmiar: S/M lub L/XL
Kolor: Navy i Camel
Waga: 64 g

FOLD to bejsbolówka ze składanym daszkiem, która dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych - granatowym (navy) lub beżowym (camel). Z przodu, po lewej stronie, wyhaftowany jest logotyp producenta. Użyto do tego nici w kolorze materiału przez co logo nie rzuca się przesadnie w oczy, może wręcz uznać go za element dekoracyjny.
Kanfor FOLD
Czapka dostępna jest w dwóch rozmiarach S/M i L/XL. Dodatkowo rozmiar możemy regulować przy pomocy paska zapinanego metalową spinką. Zakres regulacji jest dość duży, więc nikt nie powinien mieć problemów z odpowiednim dopasowaniem. Wnętrze czapki okala tzw. "potnik", czyli pasek czarnego materiału, którego zadaniem jest wchłanianie i odprowadzanie potu.
Kanfor FOLD
Największą zaletą i cechą rozpoznawczą tej bejsbolówki jest oczywiście składany daszek. Dzięki temu możemy złożyć ją do naprawdę małych rozmiarów. Bez problemów mieści się w tylnej kieszeni spodni.

Ocena

Czapka wykonana jest z poliamidu. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, a dodatkowo sprawia wrażenie wytrzymałego. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Wszystkie elementy są dobrze skrojone, a szwy precyzyjnie wykończone. Naprawdę ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. Do testów otrzymałem egzemplarz w kolorze beżowym, który doskonale sprawdził się w upalnym azjatyckim klimacie chroniąc moją głowę przez prażącym słońcem. Dodatkową zaletą tego koloru jest fakt, że dobrze maskuje zabrudzenia.
Kanfor FOLD
Czapka FOLD to taki element garderoby, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, nie zwraca przesadnej uwagi, a mimo to jest na tyle praktyczny i wygodny, że nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Osobiście polecam czapkę FOLD wszystkim osobom, szukającym skutecznej ochrony głowy przed słońcem, a także podróżnikom, chcącym mieć praktyczną, zajmującą niewiele miejsca (z uwagi na składany daszek) bejsbolówkę.

W czasie podróży w Kirgistanie

O firmie

KANFOR jest polską firmą, która obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Posiada licencję na produkcję odzieży z różnego typu materiałów Polartec®. Daje to gwarancję, że produkty w ofercie tego producenta powstały z najlepszych obecnie dostępnych materiałów. Warto również wspomnieć, że produkty firmy KANFOR sygnowane są napisem “MADE IN POLAND”.

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com