O bieganiu z górskiej perspektywy.

Kanfor FURIO SCREEN

W dobie smartfonów i ekranów dotykowych nawet tak proste produkty jak rękawiczki wymagają bycia “smart”. Producenci jednak szybko dostosowali się do oczekiwań rynku oferując nam akcesoria zimowe umożliwiające obsługę ekranów pojemnościowych. Jednym z takich produktów są rękawiczki Furio Screen firmy Kanfor. Zapraszam do zapoznania się moją z recenzją tego produktu.

Opis ogólny

FURIO SCREEN to tak naprawdę lekko zmodyfikowana odmiana rękawiczek Furio, które miałem już okazję testować. Dlatego zainteresowane osoby odsyłam do recenzji tego sprzętu, w tym tekście skupię się głównie na nowościach. Tych ostatnich nie jest dużo, bo w zasadzie jedyną różnicą jest dodanie w miejscu opuszka palca wskazującego i kciuka specjalnego haftu, który umożliwia obsługę ekranów dotykowych.

Rękawiczki Furio Screen

Materiał i wykonanie

Podobnie jak w standardowej wersji FURIO SCREEN zostały uszyte z materiału Polartec Power Stretch Pro. Na wewnętrznej stronie rękawic znajdziemy również antypoślizgowy nadruk, który poprawia pewność chwytu. Całość zakończona jest długim i wygodnym mankietem. Rękawiczki dostępne są w czterech rozmiarach (S, M, L, XL) jedynie w kolorze czarnym. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie.
Po kilku tygodniach intensywnego korzystania zauważyłem, że ów haft delikatnie się zmechacił. Nie wpłynęło to w żadnym stopniu na jakość obsługi ekranu, niemniej czuję się w obowiązku o tym wspomnieć.

Hafty umożliwiające obsługę ekranów dotykowych

Obsługa ekranów

Na wstępie krótko o zasadzie działania ekranów pojemnościowych. Urządzenia tego typu wykorzystują fakt, że ludzie ciało przewodzi prąd elektryczny. Dlatego obsłużymy je w zasadzie wszystkim co go przewodzi. Pole elektryczne na danym wyświetlaczu jest ciągle monitorowane, jego dotknięcie powoduje zakłócenie tego pola co odnotowywane jest przez system. Tyle jeśli chodzi o teorię, jeżeli zaś chodzi o rękawiczki do obsługi ekranów dotykowych to najczęściej mamy do czynienia z zastosowaniem przez producenta innego materiału na końcówkach palców. Projektanci z Kanfora zamiast tego postanowili zastosować haft na oryginalnym materiale Polartec. Takie rozwiązanie niesie za sobą jednak pewne negatywne konsekwencje.
Po pierwsze zastosowany haft powoduje, że materiał w tym miejscu jest znacznie sztywniejszy. O ile nie jest to jakoś bardzo odczuwalne, o tyle wpływa to na precyzję obsługi. Po drugie wymaga to od nas utrzymywania konkretnego położenia palca względem ekranu. Gdy dotkniemy ekranu palcem pod zbyt małym lub dużym kątem, nasz dotyk nie zostanie zarejestrowany. Ponadto na miejscu producenta pokusiłbym się o większy haft na kciuku.
Tyle narzekania, a jak to działa w praktyce? Tutaj muszę przyznać, że dużo lepiej niż się spodziewałem. Obawiałem się, że ów haft, który w zasadzie jest dość mały będzie bardziej problematyczny. Jedyna rzecz, na którą zwróciłem uwagę to właśnie to utrzymywanie palca pod stałym kątem w stosunku do ekranu, możecie zauważyć to również na poniższym filmie pokazowym.


Oczywiście zdarzają się błędy przy pisaniu na klawiaturze, czasami trudno jest trafić w konkretny klawisz, ale ten problem dotyczy przecież wszystkich rękawiczek. Zastosowany materiał Polartec Power Stretch Pro nie jest najcieńszy przez co niemożliwym jest wymaganie od takich rękawiczek dużej precyzji.

Ocena

Podczas mojego wyjazdu na Pik Lenina, FURIO SCREEN były moimi podstawowymi rękawiczkami. W wyższych obozach nosiłem je praktycznie bez przerwy.
Rękawiczki oceniam zdecydowanie pozytywnie, choć nie do końca przemawia do mnie zastosowane usprawnienie do obsługi ekranów dotykowych. Wydaje mi się, że dedykowany materiał zamiast haftu sprawdziłby się trochę lepiej. Należy też pamiętać, że takie rozwiązanie też nie jest super precyzyjne i pisanie przy pomocy gestów raczej odpada.

Rękawiczki Furio Screen

Podsumowanie

Dla kogo zatem są rękawiczki FURIO SCREEN? Mówiąc krótko dla osoby, która bardziej cenią sobie przygodę niż telefon. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na niezawodnych rękawiczkach przy wyborze powinieneś wziąć pod uwagę FURIO SCREEN. Jeżeli natomiast chcesz kupić rękawiczki z myślą głównie o obsłudze urządzeń z ekranami dotykowymi powinieneś poszukać czegoś innego.

O firmie

KANFOR jest polską firmą, która obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Posiada licencję na produkcję odzieży z różnego typu materiałów Polartec®. Daje to gwarancję, że produkty w ofercie tego producenta powstały z najlepszych obecnie dostępnych materiałów. Warto również wspomnieć, że produkty firmy KANFOR sygnowane są napisem “MADE IN POLAND”.

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com