O bieganiu z górskiej perspektywy.

Łapawice Kanfor ALTA WB

Zima to wspaniała pora roku, jednak, aby móc dostrzec jej uroki, musimy wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Gdy temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza, a do tego zaczyna mocniej wiać, bez odpowiedniej garderoby przyjemność z niedzielnego spaceru bywa wątpliwa. Na ratunek przychodzą nam akcesoria, które na nowo pozwalają spojrzeć na świat z “cieplejszej perspektywy”.
Chciałbym podzielić się swoimi odczuciami z użytkowania odzieży termoaktywnej, którą miałem okazję przetestować na zboczach Elbrusa podczas zimowej wyprawy - Zimowy Elbrus 2013.

Opis ogólny

ALTA WB to polarowe rękawice jednopalczaste, produkowane przez firmę KANFOR. Ich cechą charakterystyczną jest zdejmowana, zakrywająca cztery palce, część przednia. Takie rozwiązanie w razie potrzeby umożliwia nam bardzo szybkie i wygodne operowanie rękoma bez potrzeby ściągania rękawic. Łapawice dostępne są w kolorze czarnym, w czterech rozmiarach (S, M, L, XL).

Materiał i wykonanie

Rękawice uszyte są z materiału Polartec® Windbloc®, który gwarantuje doskonałą ochronę przed wiatrem i wilgocią. Tkanina ta dodatkowo dobrze „oddycha”, ułatwia to transport pary wodnej na zewnątrz i zachowanie komfortu termicznego.
Na mankietach zastosowano mocny ściągacz, który przystaje do nadgarstka, jest to dobre zabezpieczenie przed dostaniem się do środka śniegu.
Łapawice są starannie wykonane, a wszystkie krawędzie obszyte elastyczną lycrą. Ma to szczególne znaczenie przy zdejmowanej części przedniej, która dzięki zastosowanej gumce dobrze przylega do dłoni, co uniemożliwia dostanie się do środka zarówno śniegu czy wiatru.
   
Rękawice ALTA WB
Po zewnętrznej stronie rękawic, w okolicach palców, umieszczono specjalny rzep. Dzięki niemu możemy przyczepić górną część rękawicy, aby ruchoma część nie opadała. W mojej ocenie, rzep górny powinien być jednak umieszczony zdecydowanie wyżej (np. na mankiecie), wtedy część przednia przylegałaby do ręki znacznie lepiej, co byłoby ułatwieniem podczas wyjmowania rzeczy z plecaka. W okolicach nadgarstka zastosowano również plastikowy haczyk, który umożliwia nam spięcie łapawic.

Rękawice ALTA WB

Ocena

ALTA WB to ciepłe rękawice, które na wyprawie były przeze mnie wykorzystywane z reguły jako druga warstwa. Pierwszą, na ogół stanowiły cienkie rękawiczki FURIO (o których pisałem w osobnym wpisie). Ze względu na zastosowanie wysokiej klasy materiału, łapawice zdecydowanie nadają się na wykorzystanie w czasie mroźnych dni. Nie straszny jest im również wiatr, który jest skutecznie blokowany przez membranę Windbloc®.
Komfort termiczny to jednak pojęcie indywidualne, ja do zmarzluchów raczej nie należę. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj aspekt sytuacyjny, inaczej będziemy odczuwać temperaturę podczas oczekiwania na przystanku niż gdy będziemy w ciągłym ruchu. Jednak podczas zimy w mieście, mnie te rękawice nie zawiodły ani razu. Ponadto ich konstrukcja, chociaż znana już od wielu lat, w obecnym czasie zyskuje na znaczeniu. Zwłaszcza kiedy przychodzi nam korzystać ze smartfona czy odtwarzaczy MP3 z ekranem dotykowym.

Podsumowanie

Reasumując, łapawice ALTA WB to dobry wybór zarówno dla tych, którzy szukają ciepłych rękawic na wyjazd w góry, jak również do codziennego użytkowania. Zastosowanie materiału Polartec® Windbloc® sprawia, że mają one doskonałe właściwości izolacyjne, a przy tym są lekkie i wytrzymałe.
Łapawice firmy “Kanfor” to bardzo solidny produkt za przystępną cenę i zdecydowanie godny polecenia.

O firmie


KANFOR jest polską firmą, która obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Posiada licencję na produkcję odzieży z różnego typu materiałów Polartec®. Daje to gwarancję, że produkty w ofercie tego producenta powstały z najlepszych obecnie dostępnych materiałów. Warto również wspomnieć, że produkty firmy KANFOR sygnowane są napisem “MADE IN POLAND”.


Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com