O wspinaniu, bieganiu i podróżowaniu po świecie

Zimowy Elbrus 2013 - aktualizacja

Wyprawa „Zimowy Elbrus 2013” rozpocznie się 8 lutego. Na akcję górską mamy przewidziane maksymalnie 2 tygodnie, a powrót do Polski planujemy 24 lutego.

Elbrus (5642 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Rosji położony na terenie Kabardo-Bałkarii tuż przy granicy z Gruzją. Zlokalizowany jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu. Przez niektórych uważany również za najwyższy szczyt Europy, m.in. przez alpinistów zdobywających Koronę Ziemi. Góra jest stożkiem wygasłego wulkanu o dwóch szczytach. Wyższy, zachodni, liczy sobie 5642 m n.p.m., zaś niższy, wschodni, 5621 m n.p.m.

www.elbrus.su


Latem Elbrus jest popularnym celem wypraw. Zimą natomiast stanowi wyzwanie przede wszystkim ze względu na skrajnie niskie temperatury panujące na dużych wysokościach, a także niestabilna pogoda, trudną orientację w terenie oraz zalodzenie zboczy.

UCZESTNICY WYPRAWY:

Hubert Szczepan Krzemiński (KW Warszawa)

Urodzony w 1987 roku. Niepoprawny optymista, zawodowo spełnia się pracując w branży outdoorowej. Współpracuje z organizacją „1% for the Planet” oraz Hufcem ZHP Legionowo. Jego działania wspiera Prezydent miasta Legionowo.

Osiągnięcia wysokogórskie:
2012 zdobycie Piku Awicenny (d. Lenina, 7134 m n.p.m.)
2011 próba zdobycia Piku Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.)
przejścia zimowe w Tatrach i w Alpach.

Arkadiusz Pawłowski (KW Warszawa)

Urodzony w 1984 roku. Absolwent Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku geografia. Pracuje jako specjalista GIS w Centrum UNEP/GRID- Warszawa. Pasjonat gór i wspinania, podróże łączy z zainteresowaniami kulturowymi i fotografią. Uczestnik biegów przygodowych.

Osiągnięcia wysokogórskie:
2012 Grossglockner (3797 m n.p.m.)
przejścia wspinaczkowe w Alpach i TatrachPatroni:
      

Patroni medialni:

    

  

  


Sponsorzy:

  

    

Copyright © Rock&Run | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com